Товарну біржу "Всеукраїнська лісова біржа" було засновано в 2015 році, з перспективою стати майданчиком по організації та проведенню всеукраїнських електронних торгів з продажу необробленої деревини за принципами електронної системи публічних закупівель "Prozorro".

В подальшому, свою діяльність в м.Житомирі біржа, як організатор проведення аукціонних торгів з продажу необробленої деревини, розпочала в 2016 році, коли попередній оператор торгів втратив довіру серед вітчизняних деревообробних підприємств з причини спрямування своєї діяльності не на організацію ринку деревини, а виключно на заробітчанство коштів будь-якими шляхами. Ставлення та визнання Всеукраїнської лісової біржі як прогресивного організатора аукціонних торгів з продажу необробленої деревини в Житомирській області відбувалось публічно, шляхом неодноразових громадських слухань, з врахуванням загальної думки вітчизняних деревообробників. В циих громадських слуханнях також приймали участь представники інших товарних бірж Житомирщини. В якості конкурентних засад визначення оператора торгів відбулось відкрите голосування серед представників деревообробних підприємств. Керівники держлісгоспів області та представники Житомирського ОУЛМГ в голосуванні участі не приймали, а визнали по факту позицію переважної більшості учасників ринку деревини.

З метою якісного обслуговування учасників аукціонів на біржі створено сприятливі для цього умови:

- створено спеціальний аукціонний комітет, як постійно діючий дорадчий органі біржі, до складу якого ввійшли представники Продавців, Покупців, Житомирської ОДА. Мета - врахування пропозицій та побажань всіх учасників ринку деревини в процесі підготовки та проведення торгів, контроль за виконанням аукціонних угод протягом кварталу, дотримання інших норм Законодавства України, що регулюють відносини між лісокористувачами та переробниками деревини

- вжито ряд організаційних заходів щодо унеможливлення участі "перекупників" деревини в аукціонних торгах, що сприяло прозорості проведення торгів, можливості придбання сировини на основі здорової конкурентності реальним товаровиробникам - суб'єктам господарювання (формування реєстру працюючих деревообробних підприємств Житомирщини, а також деревообробників з інших регіонів України, надання необхідних дозвільних домкуменітв, тощо)

- з метою забезпечення сировиною місцевих переробників, біржою підтримано ініціативу учасників ринку проведення додаткових торгів з необробленої деревини за участі деревообробних підприємтсв Житомирської області

- гарантійний внесок за виграний лот, після укладання договору купівлі-продажу, перераховується на рахунок продавця

- передбачено проведення аукціонних торгів в традиційному форматі: за присутності продавців та покупців

- впроваджено проведення електронних торгів засобами електронної торгової системи 

На біржі використовуються сучасні технології продажу - заявки на продаж та заявки на купівлю подаються засобами електронної торогової системи через мережу Інтернет, користувачі з особистого кабінету в системі приймають участь в повноцінних електронних торгах з продажу необробленої деревини.

За бажанням учасників торгів договори купівлі-продажу необробленої деревини можуть бути укладні із застосуванням електронно-цифрового підпису, що значно економить кошти та час на документообіг.

Навчання учасників торгів з опанування відповідного програмного забезпечення Всеукраїнської лісової біржі проводяться безкоштовно.

Сукупність вищенаведених факторів свідчить про те, що Всеукраїнська лісова біржа стала справжнім регулятором ринку деревини і надалі прозоро виконуватиме всі покладені на неї функції.